Wycieczka Nr 16 - Tarnowskie Góry 11.05.2024 - Koło ZA

Koło ZA zaprasza na wycieczkę do Tarnowskich Gór.

Wycieczkę przygotował i prowadzi - Stefan Jurkowski.
Zapisy na wyjazd przyjmuje Stefan Jurkowski - tel.: 606 178 757, także SMS i e-mail: sjurkowski@wp.pl.
Z braku czasu proszę o szybką decyzję, listę prowadzę osobiście.
Koszt uczestnictwa - 55,00 zł/os. Ponieważ do przejechania mamy 300 km, to przy obecnych cenach wycieczka skalkulowana została przy założeniu 40 osób uczestniczących.
Cena nie zawiera wejść do ewentualnie zwiedzanych obiektów.
Wyjazd z Krakowa w dniu 11.05.2024 r. o godz. 7:00 z os. Centrum E1, z parkingu obok Szkoły Muzycznej (Muzeum PRL-u), bez przejazdu przez Kraków.
Planowana godzina powrotu do Nowej Huty około godz. 19:00.

Po zapisaniu się telefonicznie, SMS-em lub e-mailem należy dokonać wpłaty do dnia 06.05.2024 r. na konto Nowohuckiego Oddziału PTTK:
podając w tytule: imię i nazwisko oraz nr wycieczki (w tym przypadku nr 16).
Członkowie PTTK zapisani w innym oddziale niż Nowohucki Oddział PTTK w Krakowie z siedzibą pod adresem os. Górali 8, 31-959 Kraków proszeni są o przesłanie zdjęcia bądź skanu legitymacji PTTK MMS-em lub e-mailem do organizatora: tel.: 606 178 757; e-mail: sjurkowski@wp.pl.

Plan wycieczki:
Planuję zwiedzanie parku „Seget” a następnie spacer ul. Krakowską do rynku.
Z rynku powrót do autokaru i przejazd do Starych Tarnowic, gdzie jest możliwość zwiedzenia zamku.
Ceny wstępu: bilet normalny 25 zł/os., ulgowy 20 zł/os., a grupowy 18 zł/os.
Po zwiedzeniu zamku i okolic przejedziemy do parku Repeckiego, w którym znajduje się sztolnia Czarnego Pstrąga, cennik wejść to bilet normalny 62 zł/os., a bilet ulgowy 52 zł/os.
Z parku Repeckiego planuję przejście szlakiem do Bramy Gwarków (ujście sztolni).
Po dojściu do autobusu rozpoczniemy powolny powrót odwiedzając po drodze kilka okolicznych dworów lub pałaców.

Możliwość realizacji własnego programu wycieczki po zgłoszeniu i uzgodnieniu z prowadzącym.
Organizator zastrzega możliwość wprowadzenia zmian w programie.

Link do strony Koła ZA z wycieczką