Wycieczka Nr 13 - Beskid Sądecki - Bacówka PTTK nad Wierchomlą 21.04.2024 - Komisja Turystyki Górskiej

Nowohucki Oddział PTTK, Komisja Turystyki Górskiej zaprasza w dniu 21 kwietnia 2024 r. (niedziela) wszystkich turystów na rozpoczęcie sezonu turystycznego w Małopolsce - Bacówka PTTK nad Wierchomlą (Beskid Sądecki).

Wycieczkę przygotował i prowadzi - Marek Filipiak.
Zapisy na wyjazd przyjmuje Marek Filipiak - tel.: 608 834 590, tylko SMS.
Koszt uczestnictwa - 70,00 zł/os. (zawiera opłatę wpisową w wysokości 10,00 zł/os).
Dzieci i młodzież szkolna do 16 roku życia - 35,00 zł/os.
Wyjazd z Krakowa w dniu 21.04.2024 r. o godz. 6:00 z os. Centrum E1, z parkingu obok Szkoły Muzycznej (Muzeum PRL-u), z przejazdem przez Kraków.

Szczegóły "PRZEJAZDU PRZEZ KRAKÓW" dostępne również pod linkiem "Informacje" na stronie głównej.

Planowana godzina powrotu do Nowej Huty około godz. 20:00.
Po zapisaniu się SMS-em należy dokonać wpłaty do dnia 17.04.2024 r. na konto Nowohuckiego Oddziału PTTK:
podając w tytule: imię i nazwisko oraz nr wycieczki (w tym przypadku nr 13).
Członkowie PTTK zapisani w innym oddziale niż Nowohucki Oddział PTTK w Krakowie z siedzibą pod adresem os. Górali 8, 31-959 Kraków proszeni są o przesłanie zdjęcia bądź skanu legitymacji PTTK MMS-em lub e-mailem do organizatora: tel.: 606 446 755; e-mail: timelox1@gmail.com.

W programie:
- msza św. o godz 12:00 na rozpoczęcie sezonu turystycznego i za zmarłych turystów,
- ognisko (prowiant we własnym zakresie),
- quizy i konkursy z wiedzy turystycznej,
- konkurs na najstarszego i najmłodszego uczestnika,
- buton/znaczek okolicznościowy.
Prosimy o liczny udział, gdyż przewidziane są nagrody/puchary za najliczniejszą reprezentację Oddziału PTTK w Małpolsce oraz za najliczniejszą zorganizowaną grupę turystów.
Proszę zabrać czapeczki z logo naszego Klubu Turystyki Górskiej "Nowy Wierch".

Trasa turystyczna:
Wierchomla Mała - szlak czarny - Bacówka PTTK Nad Wierchomlą.
Dystans - 4 km, przewyższenia - ↑356 m, planowany czas przejścia - 1 h 35', 4 pkt GOT.

Trasa turystyczna po uroczystościach:
Bacówka PTTK Nad Wierchomlą - szlak niebieski - Runek (1080 m n.p.m.) - szlak niebieski - Czubakowska (1082 m n.p.m.) - szlak niebieski - Drabiakówka (886 m n.p.m.) - szlak niebieski - Przełęcz Krzyżowa - szlak niebieski - Krynica Zdrój.
Dystans - 11 km, przewyższenia - ↑296 m, planowany czas przejścia - 3 h 15', 13 pkt GOT.
Dystans razem - 15 km, przewyższenia - ↑650 m, planowany czas przejścia - 4 h 50', 17 pkt GOT.

Mapki z trasą wycieczki:

Wymagany jest ubiór stosowny do uprawiania zimowej turystyki górskiej oraz przygotowanie kondycyjne do wędrówek górskich.
Możliwość realizacji własnego programu wycieczki pod warunkiem zachowania zasad bezpieczeństwa oraz po zgłoszeniu i uzgodnieniu z prowadzącym.
Organizator zastrzega możliwość wprowadzenia zmian w programie.

Data odbycia wycieczki Trasa wycieczki Nr grupy górskiej wg reg. GOT Punktów wg reg. GOT Czy przodownik był obecny
21.04.2024 Wierchomla Mała - Bacówka PTTK nad Wierchomlą BZ.09 4 Tak
21.04.2024 Bacówka PTTK nad Wierchomlą - Runek - Czubakowska - Przysłop BZ.09 7 Tak
21.04.2024 Przysłop - Bukowinka - Przełęcz Krzyżowa - Krynica Zdrój BZ.09 6 Tak