Wycieczka Nr 07 - Dzień Kobiet - Gorce - Magurki 09.03.2024 - KTG Nowy Wierch

Dzień Kobiet - Gorce - Magurki.

Klub Turystyki Górskiej Nowy Wierch zaprasza w dniu 09.03.2024 r. do przejścia trasy w Gorcach na Magurki z wieżą widokową, gdzie przy ognisku (kiełbaski zapewnione) będziemy celebrować Święto Wszystkich Pań.

Wycieczkę przygotował i prowadzi - Jan Puzia.
Zapisy na wyjazd przyjmuje Jan Puzia - tel.: 784 916 048, tylko SMS.
Koszt uczestnictwa - 70,00 zł/os.
Dzieci i młodzież szkolna do 16 roku życia - 35,00 zł/os.
Ilość miejsc ograniczona.
Wyjazd z Krakowa w dniu 09.03.2024 r. o godz. 7:00 z os. Centrum E1, z parkingu obok Szkoły Muzycznej (Muzeum PRL-u), z przejazdem przez Kraków.

Szczegóły "PRZEJAZDU PRZEZ KRAKÓW" dostępne również pod linkiem "Informacje" na stronie głównej.

Planowana godzina powrotu do Nowej Huty około godz. 19:00.
Po zapisaniu się SMS-em należy dokonać wpłaty do dnia 04.03.2024 r. na konto Nowohuckiego Oddziału PTTK:
podając w tytule: imię i nazwisko oraz nr wycieczki (w tym przypadku nr 07).
Członkowie PTTK zapisani w innym oddziale niż Nowohucki Oddział PTTK w Krakowie z siedzibą pod adresem os. Górali 8, 31-959 Kraków proszeni są o przesłanie zdjęcia bądź skanu legitymacji PTTK MMS-em lub e-mailem do organizatora: tel.: 784 916 048.

Trasa turystyczna:
Ochotnica Górna Ustrzyk - Forendówki - Pomnik Strażnika - Kurnytowa Koliba - Kurnytowa Polana - Magurki (1108 m n.p.m.) - Pomnik bombowca Liberator - Polana Łonna - Jaszcze Małe - Jaszcze - Ochotnica Górna Iwanki.
Dystans - 12 km, przewyższenia - ↑426 m ↓536 m, planowany czas przejścia - 3 h 50', 16 pkt GOT.

Mapka z trasą wycieczki:

Trasa turystyczna krótsza:
Ochotnica Górna Ustrzyk - Forendówki - Pomnik Strażnika - Kurnytowa Koliba - Kurnytowa Polana - Magurki (1108 m n.p.m.) - Jaszcze - Ochotnica Górna Iwanki.
Dystans - 10 km, przewyższenia - ↑396 m ↓504 m, planowany czas przejścia - 3 h 10', 14 pkt GOT.

Mapka z trasą wycieczki:

Wymagany jest ubiór stosowny do uprawiania zimowej turystyki górskiej.
Organizator zastrzega możliwość wprowadzenia zmian w programie.

GOPR 985; +48 601 100 300

9.08.2024 r. Świętowaliśmy Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w Gorcach z Nowym Wierchem, prowadzeni przez Prezesa Nowohuckiego Oddziału PTTK Kraków Janka P.
Podążaliśmy ścieżką przyrodniczą z Ochotnicy Górnej Ustrzyk na Magurki (1108 m n.p.m.) przez Polanę Łonna do Jaszcze Małe - Ochotnica G. Iwanki.
Wieża na Magurkach, to szczyt w Gorcach wznoszący się ponad Ochotnicą Górną. To bardzo urokliwe, tajemne i zaciszne miejsce z rozległą polaną, a widoki z pomostu widokowego wieży są bardzo atrakcyjne.
Dzień był rześki i pogodny. Maszerowało się rewelacyjnie. Miejsce stworzone do odpoczynku. Poniżej wieży na polanie, rozlokowani łapiąc promienie słońca, piekliśmy kiełbaski na ognisku.
Rozśpiewani, roztańczeni w tonacjach harmonijki Grzegorza, docenialiśmy zalety takich chwil.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy miejsce, gdzie znajduje się fragment Liberatora po katastrofie. Gościliśmy w sielskim i widokowym terenie, w którym zachowały się fragmenty pierwotnej Puszczy Karpackiej oraz liczne ślady wołoskie.
Wracaliśmy dwoma autokarami, bo liczna z nas rodzinka😀, obdarowani prezentami, rozradowane obie płcie🤗.

Ewa Skrzyńska